Tento web využíva cookies. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
Rozumiem
+421 905 635 904
Kontaktujte nás, pomôžeme Vám vybrať filter!
<< predchádzajúci článok
Kvalitná pitná voda je neodmysliteľnou súčasťou pohodlného a zdravého života ľudí zo všetkých kútov sveta. Dokonca ani dnes nie všetky pramene zodpovedajú sanitárnym normám a pravidlám, nakoľko obsahujú veľké množstvo neželaných prímesí. Platí to aj pre povrchový, aj pre hĺbkový odber vody. Znížiť koncentráciu iónov a odstrániť mechanické prímesi pomáha komplexná filtrácia pitnej vody. Moderné technológie umožňujú celkom vylúčiť ťažké kovy, baktérie, vírusy, zlúčeniny chlóru a znížiť obsah železa a rozpustných solí na stanovenú úroveň. Prvým nevyhnutným krokom je odovzdanie vzorku vody na rozbor. Pre výber správneho filtračného systému je potrebné stanoviť kvalitatívny a kvantitatívny obsah vody. Kľúčovým ukazovateľom je tvrdosť, obsah rôznych chemických zložiek a organoleptických vlastností vody: chuť, farba, vôňa. Dokonca aj keď sa javí byť krištáľovo čistá, mineralizácia môže niekoľkokrát prevyšovať platné normy. Na základe údajov z výsledkov rozboru sa vyberie zariadenie pre komplexnú alebo čiastkovú filtráciu, ktorá zabezpečí odstránenie konkrétnej skupiny prímesí. Pri hĺbkovej filtrácii je spravidla potrebná voda z autonómnych systémov zásobovania vodou. Vo vodovodných potrubiach súkromného domu alebo chaty sa môžu vyskytovať nielen ťažké kovy, ale aj stopy hnojív, peticídov, organických prímesí. Filtrácia pitnej vody z mestského vodovodného potrubia zvyčajne vedie k odstráneniu konkrétnej zložky, ktorej koncentrácia prevyšuje povolené normy (chlór, železo, kalcium, atď.), či mechanických prímesí (piesok, hrdza) alebo k definfekcii. Najväčšie množstvo nečistôt sa zadrží na filtračných súpravách. Filtrácia pitnej vody je dôležitá činnosť, ktorá si vyžaduje odborný prístup a špeciálny výpočet. Nevypláca sa ale sporiť na vlastnom zdraví. Po jednorazovom vykonaní výpočtov a inštalácii optimálneho systému, zabezpečíte na dlhé roky pre seba a svoju rodinu čistú a chutnú vodu. Okrem toho, moderné zariadenie sa prevádzkuje v automatickom režime a nie je potrebná takmer žiadna obsluha.
Prečítajte si viac >>
ďalší článok >>
Reverzná osmóza je proces s nútenou filtráciou tekutiny cez polopriepustnú membránu pod určitým tlakom. Podstata práce filtrov reveznej osmózy spočíva v tom, že ak na roztok, ktorý obsahuje rôzne nečistoty, pôsobí tlak väčší než osmotický, začína proces, pri ktorom molekuly vody prechádzajú cez polopriepustnú membránu z koncentrovaného roztoku do rozriedeného (opak princípu práce prirodzenej osmózy). V dôsledku toho sa voda a rozpustné látky oddelia, čím znečisťujúce látky nemôžu preniknúť cez veľmi malé póry membrány reverznej osmózy. Takým spôsobom sa na jednej strane zhromažďuje čistá voda a všetky nečistoty zostanú na druhej strane membrány. Tento proces človek "odpozoroval" od najmúdrejšieho tvorcu na našej planéte - prírody. Všetky procesy, ktoré prebiehajú v živých systémoch, vznikajú vďaka práci miliárd membrán, ktoré sa nachádzajú v štruktúre buniek každého z nás. Človek pochopil, ako pracuje prirodzená membrána a vytvoril jej obdobu - selektívne priepustnú membránu, ktorá sa využíva v zariadeniach reverznej osmózy. 

VÝHODY FILTROV REVERZNEJ OSMÓZY 

Zaručujú skutočne hĺbkovú filtráciu vody. Filtre daného typu zabezpečujú najvyššiu efektivitu odstránenia nečistôt chemického a mikrobiologického pôvodu v porovnaní so zariadeniami založenými na inom princípe fungovania (hlavnými, kotúčovými a inými). Filtre daného typu zabezpečujú stabilný stupeň filtrácie vody či už ich povrchových zdrojov odberu vody alebo vodovodnej vody. 

Procedúra filtrácie sa odlišuje ekologickou bezpečnosťou. Filtre reverznej osmózy si nevyžadujú použitie špecializovaného chemického činidla. Tým pádom nedochádza k pridaniu žiadnych chemických zlúčenín do reverznej osmózy, dôsledkom čoho sa vylučuje možnosť otravy alebo vzniku alergických reakcií u uživateľov.  

Systémy reverznej osmózy sa využívajú vo viac ako 100 krajinách sveta a zabezpečujú ľuďom kvalitnú a čistú vodu. Podľa rôznych údajov je dokázané, že na daný okamih voda, prečistená spôsobom reverznej osmózy, uspokojuje potreby v pitnej vode viac ako 500 miliónom ľudí na našej planéte.
Prečítajte si viac >>
23.07.2016

BARRIER - jeden z najväčších výrobcov domácich filtrov na čistenie pitnej vody.

BARRIER - jeden z najväčších výrobcov domácich filtrov na čistenie pitnej vody.
Spoločnosť začala s výrobou domácich filtrov na čistenie pitnej vody ešte v roku 1993. Dnes tvorí spoločnosť BARRIER štyri výrobné závody, vlastné vedecko-výskumné laboratórium, plne automatizované a robotizované nemecké výrobné linky a viac ako 1100 kvalifikovaných pracovníkov.

V jednej z najlepších vedecko-výskumných centier v Rusku pracuju vysokokvalifikovaní pracovníci, medzi ktorými sú mnohí kandidáti a doktori vied. Laboratórium je vybevené najmodernejším zariadením vysokej kvality známych ruských a európskych výrobcov, vďaka čomu majú vedci možnosť vykonávať nielen účelnú analýzu vody podľa chemických ukazovateľov, ale aj rozbor vzoriek vody podľa mikrobiologických ukazovateľov.

Mikrobiologické laboratórium BARRIER bolo založené v roku 2014 a disponuje licenciou na prácu s mikroorganizmami rôznych patogénnych skupín. V roku 2016 úspešne podstúpilo laboratórium medzinárodné medzilaboratórne komparačné testovania v oblasti analýzy vody podľa rôznych mikrobiologických ukazovateľov.

Systém manažmentu kvality vedecko-výskumného centra BARRIER je akreditovaný v súlade s požiadavkami medzinárodnej normy ISO/IEC17025. Kompetentnosť vedecko-výskumného centra taktiež potvrdila Medzinárodná asociácia kvality vody (Water Quality Association), čo umožňuje realizovať výskum filtrov podľa medzinárodných noriem NSF/ANSI.

Od roku 2000 sú filtre BARRIER známe nielen v Rusku, kde ich používa už viac ako 8 milionóv rodín, ale aj na európskom trhu (Francúzsko, Česko, Slovensko, Srbsko).

V roku 2015 prebehla fúzia rakúskej skupiny spoločností BWT a spoločnosti BARRIER. Spojenie dvoch vysokotechnologických spoločností umožnilo zlúčiť ich vedecko-výskumné skúsenosti a potenciál, čoho výsledkom bolo rozpracovanie a výroba nových modelov filtrov na čistenie vody, ktoré sa odlišujú od svojich predchodcov vyššou kvalitou a technologickými inováciami. Vďaka tomu získaju filtrovanú vodu s potrebným množstvom mikrorpvkov.

Ak si vyberiete filtračnú kanvicu BARRIER, môžete si byť istí, že zabezpečíte svojej rodine vodu najlepšej kvality, ktorá je blahodarná pre organizmus.